Sklep

ul. Wolności 3
Chorzów

E-mail

agkoncept@gmail.com

Telefon

+48 607 611 300
+48 722 117 722

see and hear difference

Zapraszamy do kontaktu na naszym fanpage.

Profil Facebook

Organizacja imprez

Organizacja imprez

Organizujemy i prowadzimy imprezy i pokazy różnego rodzaju, z wykorzystaniem oryginalnego odrestaurowanego sprzętu audio z lat 60 i 70, ale także muzyki i filmów, współpracujemy z wieloma artystami tworzącymi w gatunkach muzycznych takich jak: jazz, muzyka klasyczna i rockowa, oraz aktorami - tworzymy kompleksowe scenariusze widowisk małych i dużych ( posiadamy doświadczenie w obsłudze imprez o wielkości od kilkunastu osób do kilkudziesięciu tysiecy widzów, NOSPR Katowice, Tauron Life Festival ). Zajmujemy się także ich produkcją.  Możemy uświetnić Twoje wydarzenie, koncert, event firmowy naszym scenariuszem z wykorzystaniem sprzętu audio - video z lat 60 i 70, udziałem artystów, nietypowymi pokazami video z wykorzystaniem sprzętu analogowego ( telewizorów kineskopowych, kamer video, projektorów analogowych). Zapewniamy scenariusz i produkcję widowisk wraz z oprawą video i foto oraz pełną obsługą medialną. 

NAPISZ

TO zmieniło świat z Vintage Audio Shop

TO zmieniło świat to cykl spotkań organizowany przez Vintage Audio Shop i Chorzowskie Centrum Kultury w kinie Grajfka w Chorzowie.
Prezentujemy znane i mało znane urządzenia i nośniki, które wiązały się ze zmianami społecznymi, czasem wprowadzały technologiczną rewolucję, czasem tylko (lub aż) zmianę obyczajowości. Sięgamy do rewolucyjnych wydarzeń artystycznych związanych z wydaniem płyty winylowej czy video. Wszystko podane w formie fascynującej opowieści, z niuansami, smaczkami, anegdotami, połączone z prezentacją technicznych możliwości omawianych urządzeń, muzyką z oryginalnych analogowych nośników i odrestaurowanego przez nasz sklep sprzętu audio i video. 
Serdecznie zapraszamy.

FILM

 

Chorzów Vinyl Festival 2018 z Vintage Audio Shop

Drugi rok z rzędu jako Vintage Audio Shop współtworzyliśmy wyjątkową w skali kraju imprezę jaką jest chorzowski Vinyl Festival, który w tym roku trwał w dniach od 7 do 20 maja 2018. Festiwal w całości poświęcony muzyce i wydarzeniom związanym z historią i współczesnością analogowej płyty. Podczas 2 tygodni koncertów wystaw i imprez nasze instalacje audio i scenografie uświetniły takie wydarzenia jak m.in koncert Fish-a z Marillion, spotkanie muzyczne z okazji 150 lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie (Chorzów), byliśmy także współorganizatorami wydarzenia Pink Floyd w Planetarium Śląskim na które przyszło w sumie ponad 1200 osób, a serwery sprzedaży biletów na wydarzenie uległy przeciążeniu. Tegoroczną wielka giełda płyt 19 maja 2018 poświęciliśmy tematowi sprzętu audio z lat 60, a także kwestii najpiękniejszych współczesnych wydań muzyki klasycznej na czarnych płytach, które od czasu uruchomienia naszego nowego sklepu w Chorzowie są także dostępne w naszej ofercie.

 

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 z Vintage Audio Shop

Z dumą informujemy, iż tegoroczny Tauron Life Festiwal Oświęcim 2018 odbył się z naszym udziałem. Na potrzeby festiwalu i wydarzenia Punk Alive wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy koncepcję mieszkania punka, anarchisty z lat 70 - 80 co umożliwiło wspaniałą zabawę młodszym uczestnikom oraz odświeżenie wspomnień gościom festiwalu średnim wieku. Nie zabrakło także oczywiście klasycznej ekspozycji naszego sklepu składającej się z wyjątkowych konstrukcji sprzętu audio z lat 60 i 70 takich marek jak Sansui, Tannoy,Sony oraz Nakamichi - furorę zrobił niewielki wydawało by się fragment dekoracji jakim był klasyczny piękny analogowy telefon Tesli z którym selfie i zdjęcia zrobiło sobie dziesiątki osób. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie z nami spędzony czas, ciekawe dyskusje oraz niezapomniane wrażenia z koncertów m.in Carlosa Santany.

Festiwal One Man Act 2018 i obchody 150 lecia miasta Chorzów z Vintage Audio Shop

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertów artystów Postman i Zagi w ramach tegorocznego chorzowskiego festiwalu One Man Act oraz koncertu kwartetu smyczkowego Altra Volte z okazji 150 lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie - Chorzów. Vintage Audio Shop jest partnerem i współorganizatorem obu wydarzeń.

 

Record Store Day 2017 z Vintage Audio Shop

plakat RSD 201723 kwietnia bieżącego roku,  w niedzielę od godziny 11:00 w katowickim kinie Kosmos rozpocznie się tegoroczna śląska edycja RECORD STORE DAY 2017. Obchodzone na całym świecie święto wielbicieli płyt gramofonowych i niezależnych sklepów płytowych. 

Zobaczcie jak było rok temu na naszej stronie.

 

Tym razem na małej sali kinowej Solaris jako Vintage Audio Shop zaprezentujemy sprzęt audio japońskich producentów z lat 70, w tym największe i najmocniejsze amplitunery marek Sansui, Marantz i Sony.

Nie zabraknie także muzycznych wrażeń.

Podczas odsłuchu z czarnych płyt na zamkniętym pokazie zaprezentujemy wybrane fragmenty twórczości Boba Dylana i Leonarda Cohena.

 

Serdecznie zapraszamy

Chorzów Vinyl Festiwal 2017

Chorzów Vinyl Festiwal 2017

Serdecznie zapraszamy na Chorzów Vinyl Festiwal - pierwszą tego typu i na taką skalę imprezę w Polsce.
13 maja podczas wielkiej giełdy płytowej pojawimy się ze sprzętem z Vintage Audio Shop.
Zapraszamy także na inne wydarzenia związane z tą imprezą - od 10 do 16 maja 2017 koncerty, prelekcje, wykłady, wystawy, prezentacje, giełda płyt, konkursy, spotkania z muzykami.
Więcej informacji na stronie organizatora
https://www.facebook.com/events/435948013418577/

Serdecznie zapraszamy

Vintage Audio Shop kolejny raz w NOSPR Katowice

NOSPR Katowice

Vintage Audio Shop po raz kolejny w NOSPR Katowice - tym razem zostaliśmy zaproszeni przez agencję koncertową DINKS Krzysztof Krot z okazji wydarzenia Osiecka MasterClass i NOWOsiecka ( O godz. 12. w NSOPR Katowice odbył się koncert Osiecka Masterclass.Usłyszeliśmy symfoniczne aranżacje piosenek Osieckiej, które wykonali orkiestra symfoniczna oraz Anna Jurksztowicz, Anita Lipnicka, Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Magda Umer, Marek Piekarczyk i gościnnie Piotr Rogucki. Aranżacje utworów przygotował Adam Wesołowski – wybitny kompozytor, pianista, dyrygent, jednocześnie założyciel i dyrektor artystyczny Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.Drugi koncert tego dnia - nowOsiecka - odbył się wieczorem. W jego trakcie utwory Agnieszki Osieckiej we własnych aranżacjach wykonali m.in. Monika Brodka, Mela Koteluk, L.U.C, Natalia Grosik, Piotr Rogucki, Natalia Przybysz, Misia Furtak, The Dumplings, Krzysztof Zalewski i skład Czesław Śpiewa.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorowi wydarzenia, Krzysztofowi Krotowi, całej ekipie agencji koncertowej DINKS oraz wszystkim, którzy odwiedzili w niedzielę 27.11.2016 nasze stoiska w NOSPR Katowice. 
Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu w Katowicach przy ul. 3 Maja 19  po więcej doznań muzycznych i wizualnych. 
Do zobaczenia. ​

Kino na 33 i 1/3 obrotu

Kino Kosmos 30 września | piątek | godz. 19:30 | Sala Solaris KINO NA 33 i 1/3 OBROTU


Zapraszamy wszystkich miłośników kina i muzyki na pierwsze spotkanie, które będzie  podróżą do złotych czasów kinematografii. Do  czasów, kiedy muzyka filmowa była inaczej nagrywana i  kiedy słuchało się jej z najlepszego sprzętu audio. Wysłuchamy znanych i bardzo mało znanych tematów muzycznych w zaciszu sali kinowej ze sprzętu grającego najlepszego gatunku, powstałego czasami i pół wieku  temu. Poznają Państwo głównie muzykę z filmów lat 60 i 70,  tematy z obrazów takich mistrzów jak Bertolucci czy Kurosawa. 
Uwaga! Prezentujemy muzykę tylko z oryginalnych płyt winylowych z epoki. I tak jak zwykle zaszywamy się odcięci w sali kinowej na filmowym seansie, tak tym razem będziemy się raczyć najszlachetniejszymi, analogowymi dźwiękami.Na początek muzyka filmowa, a na kolejnych spotkaniach przyjrzymy się przeróżnych gatunkom muzycznym.
Prowadzącym naszą kinowo-muzyczną ucztę będzie Mirosław Sobczak z katowickiego 
Vintage Audio Shop.
bilety: 10 zł

Fotorelacja z wręczenia złotych płyt dla MIUOSH x JIMEK w NOSPR 20.12.2015 Katowice

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z imprezy. Oprawę naszych stoisk wzbogaciły prace ASP Katowice.

 

 

 

 

 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorowi wydarzenia, Krzysztofowi Krotowi, całej ekipie agencji koncertowej DINKS oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska.

FOTO: Dawid Jasiurkowski www.jasiurkowski.com

 

Czytaj więcej: Fotorelacja z wręczenia złotych płyt dla MIUOSH x JIMEK w NOSPR 20.12.2015 Katowice

Vintage Audio Shop partnerem wręczenia złotych płyt dla MIUOSH x JIMEK x NOSPR 20.12.2015 Katowice

Vintage Audio Shop został partnerem uroczystości wręczenia złotych płyt dla MIUOSH x JIMEK x NOSPR !!! po raz 3 :) Będzie się działo ! To pierwszy i jedyny tego typu projekt muzyczny na świecie - HIP-HOP + orkiestra symfoniczna - zapraszamy na nasze stanowiska podczas imprezy. W przerwach koncertu będzie można posłuchać materiału z płyty w wersji analogowej na sprzęcie z Vintage Audio Shop - jak pisze organizator "To będzie mocne zamknięcie 2015 roku w polskiej muzyce. Po raz trzeci na jednej scenie wystąpią Radzimir Dębski, raper MIUOSH i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Przy okazji odbiorą Złotą Płytę za wydawnictwo, które zarejestrowali podczas dwóch pierwszych koncertów. Występ podsumowujący współpracę artystów odbędzie się 20 grudnia o godz. 20 w Sali NOSPR. Sprzedaż biletów ruszy już w najbliższy piątek (20 listopada 2015)"

Tutaj możesz obejrzeć klip promocyjny planowanego na 20 grudnia koncertu https://youtu.be/GwRDQpalKBQ

 

 

Winylobranie 11.10.2015r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Winylobraniu.

Można z nami się spotkać 11.10.2015r. w Warszawie w Galerii Kordegarda.

Szczegóły na stronie organizatora.

Serdeczne zapraszamy

plakat

Vinyl Bazaar

bazaar4

W dniu 13 czerwca 2015 VINTAGE AUDIO SHOP miał swoje stoisko - strefę vintage audio  w świetnej winylowej imprezie której organizatorzy tak o sobie piszą "Vinyl Bazaar to społeczność miłośników winyli i lekko trzeszczącego grania".

 

Informacje z serwisu społecznościowego Facebook kliknij by przeczytać o Vinyl Bazaar

Czytaj więcej: Vinyl Bazaar